Nissan Serena 1997
Způsobilé na 30 dnů 8,5 % · Nezpůsobilé 3,2 % (celkem 11,7 % bez plné způsobilosti, z 470 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1997 eviduje registr Nissanu Sereny 89 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 13 vozů (14,6 %); ze zahraničí dovezeno 86 vozů (96,6 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (32,6 %), 1.6 Benzín 71 kW (30,3 %), 2.3 Nafta 55 kW (25,8 %).
Barevně převládá zelená-metal (24,7 %), druhá nejčastější je červená-metal (18,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 470 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 86,3 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 86,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,5 % a „Nezpůsobilé“ 3,2 % ze všech prohlídek (celkem 11,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 7,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1996 (93,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 171 639 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 143 640 až 208 184 km. To odpovídá asi 5 919 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je na Vysočině (35,0 %), pak následují Ústecký kraj a Liberecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (96,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 444 | 43,6 % |
| Brzdové zařízení | 241 | 23,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 141 | 13,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 88 | 8,6 % |
| Řízení | 54 | 5,3 % |
| Výhledy | 51 | 5,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Nissanu Sereny 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo16,3 % · 14 vozidel
- Itálie7,0 % · 6 vozidel
- země neurčena76,7 % · 66 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Kraj Vysočina13,2 % · 62 prohlídek
- Ústecký kraj13,0 % · 61 prohlídek
- Liberecký kraj11,5 % · 54 prohlídek
- ostatní62,3 % · 293 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza24,7 % · 22 vozidel
- Červená metalíza18,0 % · 16 vozidel
- Modrá metalíza15,7 % · 14 vozidel
- Bílá6,7 % · 6 vozidel
- Modrozel základní4,5 % · 4 vozidla
- ostatní30,3 % · 27 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1997 je mezi ročníky Sereny podprůměrný. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Nissan Serenu 1997
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.