Nissan Serena 1998

Evidováno
69
Způsobilost na STK
88,3 %
Ø nájezd (medián)
174 003 km
Dovezeno (65 ks)
94 %

Způsobilé na 30 dnů 6,9 % · Nezpůsobilé 3,1 % (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti, z 390 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Nissan Serena ročníku 1998 má v ČR 69 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 11 vozů (15,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 94,2 % (65 vozů).

Ročník 199888,3 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 71 kW (30,4 %), 2.3 Nafta 55 kW (26,1 %), 1.6 Benzín (24,6 %).

Nejčastější barva je zelená-metal (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 390 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 88,2 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,9 % a „Nezpůsobilé“ 3,1 % ze všech prohlídek (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1997 (86,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 174 002 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 142 048 až 208 008 km. To odpovídá asi 6 214 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (35,6 %), pak následují Plzeňský kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (94,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku48445,9 %
Brzdové zařízení25824,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13913,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10610,1 %
Řízení676,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
170×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
121×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
106×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
52×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
51×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
49×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
45×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
41×

Z registru vozidel

Složení Nissanu Sereny 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,8 % · 7 vozidel
  • Itálie7,7 % · 5 vozidel
  • Dánsko1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena80,0 % · 52 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj16,2 % · 63 prohlídek
  • Plzeňský kraj15,9 % · 62 prohlídek
  • Pardubický kraj13,3 % · 52 prohlídek
  • ostatní54,6 % · 213 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza33,3 % · 23 vozidel
  • Červená metalíza24,6 % · 17 vozidel
  • Modrá metalíza13,0 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza7,2 % · 5 vozidel
  • Zelená tmavá5,8 % · 4 vozidla
  • ostatní15,9 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
59,0 %
evidováno u 49 vozů
Katalyzátor
21,7 %
evidováno u 18 vozů
Airbag
18,1 %
evidováno u 15 vozů
Pohon na plyn
12,0 %
evidováno u 10 vozů
Klimatizace
9,6 %
evidováno u 8 vozů
ABS
8,4 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 je mezi ročníky Sereny podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Nissanu Sereny

Proklepněte konkrétní Nissan Serenu 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.