Mercedes-Benz GLE 2018

Evidováno
166
Způsobilost na STK
98,3 %
Ø nájezd (medián)
80 302 km
Dovezeno (36 ks)
22 %

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 802 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 695 691 Kčmedián 778 640 Kčdo 866 446 Kč

Pro Mercedes-Benz GLE ročníku 2018 eviduje registr 166 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 154 vozů (92,8 %), dovoz tvoří 21,7 % ročníku (36 vozů).

Ročník 201898,3 %
Model celkem98,4 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz GLE 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (84,9 %), 2.1 Nafta 150 kW (5,4 %), 3.0 Benzín 245 kW (5,4 %).

Nejčastější barva je černá (38,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 802 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 80 302 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 48 729 až 120 043 km. To odpovídá asi 10 038 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy8258,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5941,8 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
64×
2
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
32×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
17×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
8×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
6×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
8
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
5×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 189 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 190 kW14198,4 %747 746 Kč

Cenový odhad

695 691
od Kč
778 640
medián Kč
866 446
do Kč

Při nájezdu kolem 135 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km980 000 Kč
100 000 km848 000 Kč
150 000 km764 000 Kč
200 000 km667 000 Kč
250 000 km660 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLE ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 778 640 Kč (při mediánovém nájezdu 134 728 km). Běžné rozpětí je od 695 691 do 866 446 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 104 676 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 653 408 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 980 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 660 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLE 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,8 % · 28 vozidel
  • Rakousko5,6 % · 2 vozidla
  • Slovensko5,6 % · 2 vozidla
  • Švédsko5,6 % · 2 vozidla
  • Belgie2,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha54,8 % · 549 prohlídek
  • Středočeský kraj26,2 % · 263 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,0 % · 190 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá38,6 % · 64 vozidel
  • Bílá25,9 % · 43 vozidel
  • Šedá19,3 % · 32 vozidel
  • Modrá10,8 % · 18 vozidel
  • Červená4,8 % · 8 vozidel
  • ostatní0,6 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,4 %
evidováno u 337 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 60,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 631 vozů Mercedes-Benz GLE 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
89,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
78,9 %
vyvezeno 17,3 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLE

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLE 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.