Mercedes-Benz 190 E 1991

Evidováno
195
Způsobilost na STK
94,0 %
Ø nájezd (medián)
209 982 km
Dovezeno (134 ks)
69 %

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 866 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Mercedes-Benz 190 E 195 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 90 vozů (46,2 %); ze zahraničí dovezeno 134 vozů (68,7 %).

Ročník 199194,0 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (31,3 %), 1.8 Benzín 80 kW (21,0 %), 2.0 Benzín (17,4 %).

Barevně převládá šedá-metal (19,0 %), druhá nejčastější je bílá (16,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 866 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 209 982 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 176 až 252 755 km. To odpovídá asi 5 999 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Plzeňském kraji (47,4 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (68,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku12161,1 %
Brzdové zařízení7738,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
49×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
25×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
18×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
16×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
14×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
13×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
13×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 80 kW4193,0 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz 190 E 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo16,4 % · 22 vozidel
  • Itálie2,2 % · 3 vozidla
  • Rakousko2,2 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)1,5 % · 2 vozidla
  • Polsko1,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,5 % · 2 vozidla
  • země neurčena74,6 % · 100 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Plzeňský kraj5,3 % · 46 prohlídek
  • Hlavní město Praha3,2 % · 28 prohlídek
  • Středočeský kraj2,7 % · 23 prohlídek
  • ostatní88,8 % · 769 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza19,0 % · 37 vozidel
  • Bílá16,4 % · 32 vozidel
  • Černá14,9 % · 29 vozidel
  • Modrá tmavá8,2 % · 16 vozidel
  • Červená základní5,6 % · 11 vozidel
  • ostatní35,9 % · 70 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
24,7 %
evidováno u 61 vozů
Tažné zařízení
21,1 %
evidováno u 52 vozů
ABS
19,4 %
evidováno u 48 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 9,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 50,0 %EURO 2 · 50,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz 190 E

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz 190 E 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.