Kód motoru

Motor 102.910

Kompletní recenze motoru 102.910: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 80 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~1 797 cm³
Objem
8,8 l/100 km
Ø spotřeba
170 g/km
Ø CO₂
184 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 177 kg· Produkce 1990-1993· Ø stáří provozovaných vozidel 35,2 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #2886
Evidováno
334
V provozu
184
Způsobilost na STK
95,2 %
STK kontrol
1 377

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 1 377 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

102.910 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 334 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mercedes-Benz.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 797 cm³ a výkonu 80 kW (108 HP). Vyráběl se v letech 1990–1993.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let12 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let94,1 %1 484 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,2 %132 kontrol
100 000–200 000 km94,9 %602 kontrol
200 000–300 000 km93,5 %649 kontrol
Nad 300 000 km91,4 %163 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 377 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24× (21,4 %)
Obtěžování okolí20× (17,9 %)
Brzdové zařízení15× (13,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav15× (13,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku15× (13,4 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 411 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 102.910

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
8×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
6×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
5×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
4×

Vozidla s motorem 102.910

Značka a modelPočet
Mercedes-Benz 190 E 1.8221
Mercedes-Benz 190 E46
Mercedes-Benz 190e19
Mercedes-Benz 1908
Mercedes-Benz 190 E 1,86
Mercedes-Benz 190e 1.84
Mercedes-Benz 2013
Mercedes-Benz Mercedes Benz 190 E 1.82
Mercedes-Benz 190 E 1,81
Mercedes-Benz 190 E 1.81
Mercedes-Benz 190 E 1.8 (w201)1
Mercedes-Benz 190 E 2011
Mercedes-Benz 190 E1.81
Mercedes-Benz Benz1
Mercedes-Benz E 1901

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 102.910 podle modelu.

Značka a modelSTK
Mercedes-Benz 190 E 1.895,8 %
Mercedes-Benz 190 E93,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 102.910 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Mercedes-Benz 190 E 1.8 (1990–1995): 221 kusů
  • Mercedes-Benz 190 E (1990–2001): 46 kusů
  • Mercedes-Benz 190e (1990–1993): 19 kusů
  • Mercedes-Benz 190 (1990–1993): 8 kusů
  • Mercedes-Benz 190 E 1,8 (1991–1992): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 260 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (97 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 74 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (57)2001 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Plzeňský kraj40 vozidel
Středočeský kraj39 vozidel
Hlavní město Praha28 vozidel
Ústecký kraj27 vozidel
Jihomoravský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 102.910 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod153 790 km
  • medián208 348 km
  • čtvrtina prohlídek nad245 532 km

Z 1 510 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19905766,7 %
19919770,1 %
19928558,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 102.910

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.