Kia ProCeed 2023

Evidováno
137
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
14 191 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 262 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 505 000 Kčmedián 539 000 Kčdo 579 990 Kč

Pro Kii ProCeed ročníku 2023 eviduje registr 137 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 117 vozů (85,4 %), dovoz tvoří 0,7 % ročníku (1 vůz).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 150 kW (53,3 %), 1.5 Benzín 118 kW (46,7 %).

Barevně převládá oranžová (21,9 %), druhá nejčastější je šedá (21,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 262 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 14 191 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 8 100 až 32 198 km. To odpovídá asi 4 730 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (71,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (0,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 150 kW73100,0 %559 900 Kč
1.5 Benzín 118 kW64100,0 %515 000 Kč

Cenový odhad

505 000
od Kč
539 000
medián Kč
579 990
do Kč

Při nájezdu kolem 54 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km585 000 Kč
50 000 km546 000 Kč
75 000 km519 000 Kč
100 000 km480 000 Kč
125 000 km452 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia ProCeedu ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 539 000 Kč (při mediánovém nájezdu 53 820 km). Běžné rozpětí je od 505 000 do 579 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 630 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 463 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 585 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 452 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie ProCeedu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha65,3 % · 171 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,5 % · 38 prohlídek
  • Jihočeský kraj12,2 % · 32 prohlídek
  • ostatní8,0 % · 21 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Oranžová21,9 % · 30 vozidel
  • Šedá21,2 % · 29 vozidel
  • Zelená19,7 % · 27 vozidel
  • Černá13,1 % · 18 vozidel
  • Bílá11,7 % · 16 vozidel
  • ostatní12,4 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
8,5 %
evidováno u 54 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 635 vozů Kie ProCeedu 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
79,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
73,7 %
vyvezeno 25,8 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Kie ProCeedu

Proklepněte konkrétní Kii ProCeed 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.