Kia ProCeed 2022

Evidováno
209
Způsobilost na STK
98,4 %
Ø nájezd (medián)
39 724 km
Dovezeno (4 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 565 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 468 747 Kčmedián 490 000 Kčdo 550 000 Kč

Kia ProCeed ročníku 2022 má v ČR 209 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 188 vozů (90,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 1,9 % (4 vozy).

Ročník 202298,4 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie ProCeedu 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 150 kW (59,8 %), 1.5 Benzín 118 kW (40,2 %).

Barevně převládá šedá (28,2 %), druhá nejčastější je bílá (24,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 565 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 39 724 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 872 až 59 698 km. To odpovídá asi 9 931 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (66,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (1,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
7×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
5
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
2×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
7
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
2×
8
Způsob montáže kola zjevně neodpovídá požadavkům (např. otočený disk, použití speciálních vymezovacích podložek, které nejsou zapsány v dokladech vozidla nebo použití nevhodných upevňovacích prvků nebo upravené spojovací prvky mohou způsobit zachycení chodce).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.1.1.3
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 150 kW12597,4 %529 000 Kč
1.5 Benzín 118 kW84100,0 %440 000 Kč

Cenový odhad

468 747
od Kč
490 000
medián Kč
550 000
do Kč

Při nájezdu kolem 59 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km536 000 Kč
50 000 km502 000 Kč
75 000 km477 000 Kč
100 000 km441 000 Kč
125 000 km418 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia ProCeedu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 490 000 Kč (při mediánovém nájezdu 58 908 km). Běžné rozpětí je od 468 747 do 550 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 607 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 430 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 536 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 418 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie ProCeedu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie25,0 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko25,0 % · 1 vozidlo
  • Německo25,0 % · 1 vozidlo
  • Ruská federace25,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,4 % · 268 prohlídek
  • Středočeský kraj14,2 % · 80 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,9 % · 56 prohlídek
  • ostatní28,5 % · 161 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,2 % · 59 vozidel
  • Bílá24,9 % · 52 vozidel
  • Černá18,7 % · 39 vozidel
  • Zelená10,0 % · 21 vozidel
  • Modrá9,6 % · 20 vozidel
  • ostatní8,6 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
8,1 %
evidováno u 49 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 85,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 602 vozů Kie ProCeedu 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
82,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
70,8 %
vyvezeno 28,4 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Kie ProCeedu

Proklepněte konkrétní Kii ProCeed 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.