Jeep Renegade 2017

Evidováno
64
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
63 856 km
Dovezeno (5 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 356 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 250 000 Kčmedián 256 864 Kčdo 300 532 Kč

V roce 2017 eviduje registr Jeepu Renegade 64 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 62 vozů (96,9 %); ze zahraničí dovezeno 5 vozů (7,8 %).

Ročník 201796,3 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem92,3 %

Jak ročník stárne

Jeepu Renegade 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,3 % -
6 let94,4 % -
8 let93,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 103 kW (28,1 %), 1.6 Nafta 88 kW (25,0 %), 2.0 Nafta 103 kW (18,8 %).

Barevně převládá šedá (28,1 %), druhá nejčastější je bílá (23,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 356 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 36,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 63 856 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 991 až 95 365 km. To odpovídá asi 7 095 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (45,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (7,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
32×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
24×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
13×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
8×
5
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
8×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
6×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
8
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
4×

Cenový odhad

250 000
od Kč
256 864
medián Kč
300 532
do Kč

Při nájezdu kolem 106 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km296 000 Kč
100 000 km264 000 Kč
150 000 km230 000 Kč
200 000 km195 000 Kč
250 000 km171 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Renegade ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 256 864 Kč (při mediánovém nájezdu 106 246 km). Běžné rozpětí je od 250 000 do 300 532 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 344 450 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 241 125 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 296 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 171 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Renegade 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,0 % · 4 vozidla
  • Francie20,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha45,1 % · 172 prohlídek
  • Středočeský kraj33,3 % · 127 prohlídek
  • Jihočeský kraj21,5 % · 82 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,1 % · 18 vozidel
  • Bílá23,4 % · 15 vozidel
  • Černá20,3 % · 13 vozidel
  • Červená14,1 % · 9 vozidel
  • Oranžová10,9 % · 7 vozidel
  • ostatní3,1 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,8 %
evidováno u 60 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 29,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,3 %EURO 5 · 1,7 %

Jiné ročníky Jeepu Renegade

Proklepněte konkrétní Jeep Renegade 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.