Hyundai PONY 1994

Evidováno
594
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
141 161 km
Dovezeno (361 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 1 262 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1994 eviduje registr Hyundai PONY 594 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 59 vozů (9,9 %); ze zahraničí dovezeno 361 vozů (60,8 %).

Ročník 199494,9 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai PONY 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 18 let klesla plná způsobilost o 5,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let88,0 % -
18 let82,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (80,1 %), 1.3 Benzín (11,3 %), 1.5 Benzín 61 kW (5,6 %).

Barevně převládá zelená-metal (22,4 %), druhá nejčastější je červená-základní (18,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 262 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 141 161 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 113 876 až 171 000 km. To odpovídá asi 4 411 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (37,7 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku64747,2 %
Brzdové zařízení32623,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav16612,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13810,1 %
Řízení956,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
234×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
158×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
139×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
78×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
78×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
57×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
52×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
46×

Z registru vozidel

Složení Hyundai PONY 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,7 % · 6 vozidel
  • Rakousko0,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,1 % · 354 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj10,5 % · 133 prohlídek
  • Ústecký kraj9,0 % · 114 prohlídek
  • Středočeský kraj8,4 % · 106 prohlídek
  • ostatní72,0 % · 909 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza22,4 % · 133 vozidel
  • Červená základní18,0 % · 107 vozidel
  • Modrá metalíza14,0 % · 83 vozidel
  • Stříbrná8,2 % · 49 vozidel
  • Šedá metalíza7,6 % · 45 vozidel
  • ostatní29,8 % · 177 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
59,2 %
evidováno u 362 vozů
Tažné zařízení
21,3 %
evidováno u 130 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 611 vozů Hyundai PONY 1994 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
12,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
10,1 %
vyvezeno 0,7 % · zaniklo 87,1 %

Jiné ročníky Hyundai PONY

Proklepněte konkrétní Hyundai PONY 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.