Hyundai ix55 2011

Evidováno
195
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
189 119 km
Dovezeno (3 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 1 901 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Hyundai ix55 ročníku 2011 eviduje registr 195 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 162 vozů (83,1 %), dovoz tvoří 1,5 % ročníku (3 vozy).

Ročník 201194,7 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai ix55 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 5,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,6 % -
6 let95,5 % -
8 let86,3 % -
10 let93,4 % -
12 let95,2 % -
14 let88,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 176 kW (95,9 %), 3.0 Nafta 183 kW (2,1 %), 3.0 Nafta 184 kW (2,1 %).

Barevně převládá černá-metal (22,1 %), druhá nejčastější je bílá (20,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 901 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 189 119 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 127 474 až 254 876 km. To odpovídá asi 12 608 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,7 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (1,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku41128,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení36024,7 %
Brzdové zařízení24716,9 %
Řízení1218,3 %
Výhledy1188,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1157,9 %
Identifikace vozidla876,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
138×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
127×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
122×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
100×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
84×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
83×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
64×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
55×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 176 kW18794,7 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai ix55 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,8 % · 301 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,4 % · 255 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,7 % · 203 prohlídek
  • ostatní60,1 % · 1 142 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza22,1 % · 43 vozidel
  • Bílá20,0 % · 39 vozidel
  • Stříbrná metalíza16,9 % · 33 vozidel
  • Šedá7,7 % · 15 vozidel
  • Hnědá metalíza7,2 % · 14 vozidel
  • ostatní26,2 % · 51 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
78,3 %
evidováno u 166 vozů
Tažné zařízení
63,7 %
evidováno u 135 vozů
Katalyzátor
6,1 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 92,4 %EURO 5 · 5,1 %EURO 3 · 1,3 %EURO 6 · 1,3 %

Jiné ročníky Hyundai ix55

Proklepněte konkrétní Hyundai ix55 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.