Hillman Minx 1961

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 188 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
188
Způsobilost na STK
85,7 %
Ø nájezd (medián)
67 419 km
Dovezeno (161 ks)
86 %

Způsobilé na 30 dnů 12,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 12,9 % bez plné způsobilosti, z 31 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1961 Hillmanu Minxu má v českých registrech 188 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 49 vozů (26,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 161 vozů (85,6 %).

Ročník 196185,7 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (56,4 %), 1.5 Benzín (42,0 %), 1.6 Benzín 56 kW (1,6 %).

Barevně převládá šedá-základní (18,6 %), druhá nejčastější je modrá-základní (17,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 31 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1961 mělo plnou způsobilost 85,7 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 9,2 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 85,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 12,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 12,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 14,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1960 (100,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 67 418 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 404 až 78 133 km. To odpovídá asi 1 037 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Plzeňském kraji (33,3 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
6×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
4×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
3×
5
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
3×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
3×
7
Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.11.3.1
2×
8
Některý prvek nebo zařízení ze systému dveřních zámků nebo dveřních závěsů nebo otočného mechanismu zavírání dveří autobusu je uvolněný, poškozený nebo opotřebovaný, ale tato závada neovlivňuje bezpečnost a provozní vlastnosti dveří.
Další prohlídky vozidel k dopravě osob kategorie M2 a M3 · kód 9.1.1.2.3
2×

Z registru vozidel

Složení Hillmanu Minxu 1961 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 161 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha12,9 % · 4 prohlídky
  • Jihočeský kraj12,9 % · 4 prohlídky
  • Plzeňský kraj12,9 % · 4 prohlídky
  • ostatní61,3 % · 19 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá základní18,6 % · 35 vozidel
  • Červená základní17,6 % · 33 vozidel
  • Modrá základní17,6 % · 33 vozidel
  • Zelená základní10,6 % · 20 vozidel
  • Bílá10,1 % · 19 vozidel
  • ostatní25,5 % · 48 vozidel

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1961 je mezi ročníky Minxu podprůměrný. Plná způsobilost je o 9,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Hillmanu Minxu

Proklepněte konkrétní Hillman Minx 1961

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.