Hillman Minx 1960
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 207 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 37 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1960 Hillmanu Minxu má v českých registrech 207 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu zůstává 67 vozů (32,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 157 vozů (75,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (86,5 %), 1.6 Benzín (9,7 %), 1.5 Benzín 49 kW (3,9 %).
Barevně převládá modrá-základní (26,6 %), druhá nejčastější je šedá-základní (22,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 37 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1960 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 5,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1959 (96,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 2,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 52 846 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 138 až 76 382 km. To odpovídá asi 801 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,2 %), pak následují Královéhradecký kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (75,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Hillmanu Minxu 1960 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 157 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj32,4 % · 12 prohlídek
- Královéhradecký kraj21,6 % · 8 prohlídek
- Hlavní město Praha16,2 % · 6 prohlídek
- ostatní29,7 % · 11 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá základní26,6 % · 55 vozidel
- Šedá základní22,7 % · 47 vozidel
- Bílá8,7 % · 18 vozidel
- Červená základní8,7 % · 18 vozidel
- Modrá světlá6,8 % · 14 vozidel
- ostatní26,6 % · 55 vozidel
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1960 patří u Minxu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Hillman Minx 1960
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.