Hillman Minx 1959

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 184 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
184
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
41 551 km
Dovezeno (161 ks)
88 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 72 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Hillman Minx ročníku 1959 eviduje registr 184 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 40 vozů (21,7 %), dovoz tvoří 87,5 % ročníku (161 vozů).

Ročník 195996,9 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (89,7 %), 1.6 Benzín (7,1 %), 1.5 Benzín 49 kW (3,3 %).

Barevně převládá šedá-základní (13,6 %), druhá nejčastější je modrá-základní (12,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 72 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1959 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 2,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 41 551 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 26 657 až 79 800 km. To odpovídá asi 620 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (43,6 %), pak následují Plzeňský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (87,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
14×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
14×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
8×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
7×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
6×
7
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
6×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
5×

Z registru vozidel

Složení Hillmanu Minxu 1959 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 161 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj23,6 % · 17 prohlídek
  • Plzeňský kraj16,7 % · 12 prohlídek
  • Středočeský kraj13,9 % · 10 prohlídek
  • ostatní45,8 % · 33 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá základní13,6 % · 25 vozidel
  • Modrá základní12,0 % · 22 vozidel
  • Zelená základní11,4 % · 21 vozidel
  • Modrá světlá8,7 % · 16 vozidel
  • Červená základní7,6 % · 14 vozidel
  • ostatní46,7 % · 86 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
5,4 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1959 patří u Minxu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hillmanu Minxu

Proklepněte konkrétní Hillman Minx 1959

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.