Fiat Linea 2011

Evidováno
90
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
87 106 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 840 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Fiat Linea ročníku 2011 má v ČR 90 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 66 vozů (73,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,0 % (0 vozů).

Ročník 201194,7 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Linea 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,1 % -
6 let96,2 % -
8 let96,0 % -
10 let93,8 % -
12 let95,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 57 kW (55,6 %), 1.4 Benzín+LPG 57 kW (27,8 %), 1.2 Nafta 66 kW (10,0 %).

Barevně převládá červená-metal (28,9 %), druhá nejčastější je bílá (26,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 840 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (92,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 87 106 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 042 až 131 732 km. To odpovídá asi 5 807 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,9 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku20538,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15428,7 %
Brzdové zařízení10219,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7614,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
66×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
53×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
53×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
44×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
30×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
29×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
28×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
24×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 57 kW5094,9 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu Linea 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj11,8 % · 99 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,6 % · 89 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,5 % · 88 prohlídek
  • ostatní67,1 % · 564 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená metalíza28,9 % · 26 vozidel
  • Bílá26,7 % · 24 vozidel
  • Šedá metalíza8,9 % · 8 vozidel
  • Zlatá metalíza8,9 % · 8 vozidel
  • Modrá7,8 % · 7 vozidel
  • ostatní18,9 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
75,3 %
evidováno u 70 vozů
Pohon na plyn
32,3 %
evidováno u 30 vozů
Tažné zařízení
22,6 %
evidováno u 21 vozů
Katalyzátor
11,8 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 79,1 %EURO 4 · 20,9 %

Jiné ročníky Fiatu Linea

Proklepněte konkrétní Fiat Linea 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.