Fiat IDEA 2006
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 643 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2006 Fiatu IDEA má v českých registrech 74 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 47 vozů (63,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 62 vozů (83,8 %).
Jak ročník stárne
Fiatu IDEA 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 18 let klesla plná způsobilost o 5,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 94,0 % | - |
| 18 let | 88,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Nafta 51 kW (44,6 %), 1.4 Benzín 70 kW (32,4 %), 1.2 Nafta 66 kW (10,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (23,0 %), druhá nejčastější je šedá (18,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 643 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2005 (92,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 128 832 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 92 895 až 163 549 km. To odpovídá asi 6 442 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (35,3 %), pak následují Plzeňský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (83,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 716 | 39,2 % |
| Brzdové zařízení | 375 | 20,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 308 | 16,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 174 | 9,5 % |
| Řízení | 116 | 6,4 % |
| Výhledy | 73 | 4,0 % |
| Obtěžování okolí | 63 | 3,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Fiatu IDEA 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo37,1 % · 23 vozidel
- Rakousko16,1 % · 10 vozidel
- Francie6,5 % · 4 vozidla
- Itálie6,5 % · 4 vozidla
- Belgie1,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena30,6 % · 19 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihočeský kraj22,4 % · 144 prohlídek
- Plzeňský kraj22,4 % · 144 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,7 % · 120 prohlídek
- ostatní36,5 % · 235 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza23,0 % · 17 vozidel
- Šedá18,9 % · 14 vozidel
- Černá13,5 % · 10 vozidel
- Modrá12,2 % · 9 vozidel
- Modrá metalíza8,1 % · 6 vozidel
- ostatní24,3 % · 18 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 32,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Fiat IDEA 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.