Fiat IDEA 2005

Evidováno
126
Způsobilost na STK
92,8 %
Ø nájezd (medián)
138 090 km
Dovezeno (59 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 1 295 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Fiat IDEA ročníku 2005 má v ČR 126 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 66 vozů (52,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 46,8 % (59 vozů).

Ročník 200592,8 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu IDEA 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 20 let klesla plná způsobilost o 12,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let92,1 % -
10 let91,0 % -
12 let93,9 % -
14 let90,5 % -
16 let87,9 % -
18 let90,6 % -
20 let80,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 70 kW (58,7 %), 1.2 Nafta 51 kW (23,0 %), 1.9 Nafta 74 kW (9,5 %).

Barevně převládá šedá-metal (26,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 295 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 92,8 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 138 090 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 101 423 až 174 675 km. To odpovídá asi 6 576 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (38,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (46,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 13037,5 %
Brzdové zařízení54518,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení53817,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav32710,9 %
Řízení1806,0 %
Výhledy1424,7 %
Obtěžování okolí953,2 %
Identifikace vozidla531,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
436×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
263×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
240×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
164×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
144×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
128×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
128×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
123×

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 70 kW7493,6 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu IDEA 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo28,8 % · 17 vozidel
  • Itálie23,7 % · 14 vozidel
  • Rakousko13,6 % · 8 vozidel
  • Francie8,5 % · 5 vozidel
  • Belgie6,8 % · 4 vozidla
  • ostatní země3,4 % · 2 vozidla
  • země neurčena15,3 % · 9 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj20,2 % · 261 prohlídek
  • Středočeský kraj17,0 % · 220 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,7 % · 203 prohlídek
  • ostatní47,2 % · 611 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza26,2 % · 33 vozidel
  • Modrá metalíza16,7 % · 21 vozidel
  • Oranžová metalíza11,1 % · 14 vozidel
  • Šedá7,9 % · 10 vozidel
  • Modrá5,6 % · 7 vozidel
  • ostatní32,5 % · 41 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
42,8 %
evidováno u 101 vozů
Tažné zařízení
24,2 %
evidováno u 57 vozů
Katalyzátor
9,3 %
evidováno u 22 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 23,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 51,8 %EURO 3 · 46,4 %EURO 5 · 1,8 %

Jiné ročníky Fiatu IDEA

Proklepněte konkrétní Fiat IDEA 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.