Citroën BX 14 1992

Evidováno
104
Způsobilost na STK
99,1 %
Dovezeno (67 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 172 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1992 Citroënu BX 14 má v českých registrech 104 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 13 vozů (12,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 67 vozů (64,4 %).

Ročník 199299,1 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (100,0 %).

Barevně převládá bílá (16,3 %), druhá nejčastější je červená-základní (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 172 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 99,1 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (97,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Vysoký podíl dovozů (64,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Z registru vozidel

Složení Citroënu BX 14 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 67 vozidel

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá16,3 % · 17 vozidel
  • Červená základní15,4 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza14,4 % · 15 vozidel
  • Modrá tmavá9,6 % · 10 vozidel
  • Zelená metalíza6,7 % · 7 vozidel
  • ostatní37,5 % · 39 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
56,1 %
evidováno u 60 vozů
Tažné zařízení
24,3 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 patří u BX 14 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu BX 14

Proklepněte konkrétní Citroën BX 14 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.