Citroën BX 14 1990

Evidováno
499
Způsobilost na STK
97,1 %
Dovezeno (309 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 821 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Citroën BX 14 ročníku 1990 má v ČR 499 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 59 vozů (11,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 61,9 % (309 vozů).

Ročník 199097,0 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (97,4 %), 1.4 Benzín 55 kW (2,6 %).

Barevně převládá šedá-metal (22,8 %), druhá nejčastější je bílá (19,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 821 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Nejčastěji se tento model objevuje ve Středočeském kraji.

Vysoký podíl dovozů (61,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Z registru vozidel

Složení Citroënu BX 14 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 309 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj0,1 % · 1 prohlídka
  • ostatní99,9 % · 820 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza22,8 % · 114 vozidel
  • Bílá19,2 % · 96 vozidel
  • Červená základní19,0 % · 95 vozidel
  • Modrá metalíza12,2 % · 61 vozidel
  • Modrá tmavá8,4 % · 42 vozidel
  • ostatní18,2 % · 91 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
65,9 %
evidováno u 323 vozů
Tažné zařízení
32,9 %
evidováno u 161 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Citroënu BX 14

Proklepněte konkrétní Citroën BX 14 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.