BMW X7 2019
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 437 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 1 075 323 Kčmedián 1 189 432 Kčdo 1 250 023 Kč
BMW X7 ročníku 2019 má v ČR 101 vozů. V provozu jich zůstává 91 vozů (90,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 27,7 % (28 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 294 kW (39,6 %), 3.0 Nafta 195 kW (34,7 %), 3.0 Benzín 250 kW (16,8 %).
Nejčastější barva je černá (47,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 437 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 97,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 63,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 83 666 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 146 až 121 762 km. To odpovídá asi 11 952 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (54,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 294 kW | 40 | 97,7 % | 1 099 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 131 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 1 460 000 Kč |
| 100 000 km | 1 279 000 Kč |
| 150 000 km | 1 104 000 Kč |
| 200 000 km | 957 000 Kč |
| 250 000 km | 957 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X7 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 189 432 Kč (při mediánovém nájezdu 131 063 km). Běžné rozpětí je od 1 075 323 do 1 250 023 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 397 031 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 969 549 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 460 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 957 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X7 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo53,6 % · 15 vozidel
- Slovensko21,4 % · 6 vozidel
- Rakousko7,1 % · 2 vozidla
- Belgie3,6 % · 1 vozidlo
- Itálie3,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země10,7 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha49,4 % · 216 prohlídek
- Středočeský kraj22,7 % · 99 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,8 % · 82 prohlídek
- ostatní9,2 % · 40 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá47,5 % · 48 vozidel
- Bílá30,7 % · 31 vozidel
- Šedá10,9 % · 11 vozidel
- Žlutá6,9 % · 7 vozidel
- Modrá4,0 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 71,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní BMW X7 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.