BMW X7 2022
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 399 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 1 452 528 Kčmedián 1 667 036 Kčdo 1 811 600 Kč
V roce 2022 eviduje registr BMW X7 141 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 123 vozů (87,2 %); ze zahraničí dovezeno 28 vozů (19,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 250 kW (73,0 %), 3.0 Benzín 245 kW (12,1 %), 4.4 Benzín 390 kW (11,3 %).
Nejčastější barva je černá (35,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 399 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 97,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2021 (97,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 69,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 47 905 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 28 932 až 81 242 km. To odpovídá asi 11 976 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (62,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 250 kW | 103 | 95,8 % | 1 650 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 1 840 000 Kč |
| 75 000 km | 1 733 000 Kč |
| 100 000 km | 1 661 000 Kč |
| 125 000 km | 1 564 000 Kč |
| 150 000 km | 1 428 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X7 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 667 036 Kč (při mediánovém nájezdu 91 332 km). Běžné rozpětí je od 1 452 528 do 1 811 600 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 999 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 327 260 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 840 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 1 428 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X7 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo64,3 % · 18 vozidel
- Slovensko10,7 % · 3 vozidla
- Belgie7,1 % · 2 vozidla
- Švédsko7,1 % · 2 vozidla
- Nizozemsko3,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země7,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha55,4 % · 221 prohlídek
- Středočeský kraj20,6 % · 82 prohlídek
- Moravskoslezský kraj13,3 % · 53 prohlídek
- ostatní10,8 % · 43 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá35,5 % · 50 vozidel
- Šedá24,1 % · 34 vozidel
- Bílá21,3 % · 30 vozidel
- Modrá11,3 % · 16 vozidel
- Zelená4,3 % · 6 vozidel
- ostatní3,5 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 85,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 je mezi ročníky X7 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní BMW X7 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.