Kód motoru

Motor YNF6

Kompletní recenze motoru YNF6: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 125 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
125 kW
Výkon (170 k)
~1 995 cm³
Objem
7,1 l/100 km
Ø spotřeba
184 g/km
Ø CO₂
158 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 227 kg· Produkce 2016-2019· Ø stáří provozovaných vozidel 8,4 roku (medián 8 let)· Pořadí popularity #2065· Pořadí spolehlivosti #902 z 2 382
Evidováno
661
V provozu
637
Způsobilost na STK
95,3 %
STK kontrol
2 347

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 2 347 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

YNF6 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 661 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 995 cm³ a výkonu 125 kW (170 HP). Vyráběl se v letech 2016–2019.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let96,9 %229 kontrol
Stáří 4–7 let96,4 %2 242 kontrol
Stáří 8–12 let94,4 %833 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,2 %788 kontrol
100 000–200 000 km95,5 %1 452 kontrol
200 000–300 000 km95,9 %761 kontrol
Nad 300 000 km93,6 %266 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 347 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení49× (25,3 %)
Identifikace vozidla42× (21,6 %)
Obtěžování okolí32× (16,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav24× (12,4 %)
Brzdové zařízení19× (9,8 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor YNF6

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
10×
B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
9×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
8×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
8×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
6×

Vozidla s motorem YNF6

Značka a modelPočet
Ford Transit426
Ford Transit Custom212
Ford Transit Custom Limited3
Ford Custom Kasten 3402
Ford Transit Custom Sport2
Ford A-9000 Elegance1
Ford Chausson 514 Flash Ford M 171
Ford Ci Elliot 98m1
Ford Custom Casten 3401
Ford Custom Kasten 290 L2 H11
Ford Custom Kasten Limited1
Ford Elliot 95 M1
Ford Ford Kronos 263 Tl1
Ford Ford Kronos 267 Tl1
Ford Ford Kronos 284 Tl1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru YNF6 podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Transit94,8 %
Ford Transit Custom96,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód YNF6 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Transit (2016–2021): 426 kusů
  • Ford Transit Custom (2016–2019): 212 kusů
  • Ford Transit Custom Limited: 3 kusy
  • Ford Custom Kasten 340: 2 kusy
  • Ford Transit Custom Sport (2019): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 182 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2018 (66 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 479 vozidel s tímto motorem.

2018
2016 (18)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj157 vozidel
Hlavní město Praha82 vozidel
Jihomoravský kraj67 vozidel
Moravskoslezský kraj51 vozidel
Královéhradecký kraj48 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem YNF6 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod100 022 km
  • medián160 709 km
  • čtvrtina prohlídek nad217 504 km

Z 3 383 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20176563,1 %
20186671,2 %
20193063,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem YNF6

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.