Kód motoru

Motor TC4EE1 KAT

Kompletní recenze motoru TC4EE1 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 60 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
60 kW
Výkon (82 k)
~1 686 cm³
Objem
6,5 l/100 km
Ø spotřeba
171 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 130 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 32 let (medián 31 let)· Pořadí popularity #2626
Evidováno
418
V provozu
49
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
1 157

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 1 157 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

TC4EE1 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 418 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 686 cm³ a výkonu 60 kW (81 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let14 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let83,5 %109 kontrol
Stáří 13+ let90,5 %791 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km16 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km91,7 %408 kontrol
200 000–300 000 km90,0 %500 kontrol
Nad 300 000 km67 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 157 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16× (38,1 %)
Brzdové zařízení6× (14,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku6× (14,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (11,9 %)
Obtěžování okolí4× (9,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor TC4EE1 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
4×

Vozidla s motorem TC4EE1 KAT

Značka a modelPočet
Opel Astra 1.7168
Opel Vectra81
Opel Astra Caravan62
Opel Astra 1.7 D52
Opel Astra36
Opel Astra 1.7 Td4
Opel Astra 1.7 D F Cc1
Opel Astra 1.7 Dt1
Opel Astra 1.7 Dti1
Opel Astra 1.7td1
Opel Astra Caravan 1.7 Dti1
Opel Astra Caravan 1.7 Td1
Opel Astra 1,7 D1
Opel Opel Vectra 1.7 Td1
Opel Vectra 1.7 D1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru TC4EE1 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Astra 1.795,1 %
Opel Vectra94,2 %
Opel Astra88,2 %
Opel Astra Caravan97,4 %
Opel Astra 1.7 D96,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód TC4EE1 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Astra 1.7 (1992–2008): 168 kusů
  • Opel Vectra (1990–2003): 81 kusů
  • Opel Astra Caravan (1993–2007): 62 kusů
  • Opel Astra 1.7 D (1992–1996): 52 kusů
  • Opel Astra (1992–1996): 36 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 418 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (120 vozidel).

1995
1990 (10)2008 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj36 vozidel
Středočeský kraj35 vozidel
Jihočeský kraj32 vozidel
Ústecký kraj28 vozidel
Moravskoslezský kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem TC4EE1 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod189 250 km
  • medián223 313 km
  • čtvrtina prohlídek nad270 207 km

Z 35 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19926442,2 %
19939548,4 %
19946470,3 %
199512054,2 %
19963857,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem TC4EE1 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.