Kód motoru

Motor SIERRA 2.0

Kompletní recenze motoru SIERRA 2.0: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 74 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
74 kW
Výkon (101 k)
~1 993 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
184 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 148 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 38,4 roku (medián 39 let)· Pořadí popularity #2612
Evidováno
422
V provozu
61
Způsobilost na STK
95,8 %
STK kontrol
3 007

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 3 007 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

SIERRA 2.0 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 422 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 993 cm³ a výkonu 74 kW (100 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let99 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let89,4 %442 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,2 %431 kontrol
100 000–200 000 km88,4 %129 kontrol
200 000–300 000 km44 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 007 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku11× (29,7 %)
Obtěžování okolí8× (21,6 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7× (18,9 %)
Brzdové zařízení4× (10,8 %)
Identifikace vozidla2× (5,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor SIERRA 2.0

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
4×
B
Palivové potrubí / hadice je netěsné nebo poškozené nebo zjevná koroze palivového potrubí / spojovacích prvků (spon) má vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.2
3×
B
Vozidlo, je-li vyžadováno, není označeno předepsaným štítkem označující montáž systému pohonu na LPG / CNG / vodík nebo označení na vozidle je poškozené nebo není dostatečně viditelné.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.8.6
2×
B
Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.2
2×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem SIERRA 2.0

Značka a modelPočet
Ford Sierra 2.0 I295
Ford Sierra112
Ford Ford Siera3
Ford Siera 2.0 I3
Ford Siera2
Ford Sierra 2.0 I Clx2
Ford Ford Sierra 2.0 I1
Ford Sierra 2.0 Cl1
Ford Sierra 2.0i1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru SIERRA 2.0 podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Sierra 2.0 I96,2 %
Ford Sierra95,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód SIERRA 2.0 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Sierra 2.0 I (1990–1999): 295 kusů
  • Ford Sierra (1990–1993): 112 kusů
  • Ford Ford Siera (1990–1991): 3 kusy
  • Ford Siera 2.0 I (1990–1992): 3 kusy
  • Ford Siera (1990–1991): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 389 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (139 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 33 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (139)1999 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj50 vozidel
Jihomoravský kraj37 vozidel
Hlavní město Praha35 vozidel
Plzeňský kraj30 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem SIERRA 2.0 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod40 794 km
  • medián60 041 km
  • čtvrtina prohlídek nad86 880 km

Z 22 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199013969,8 %
199111664,7 %
199211061,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem SIERRA 2.0

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.