Kód motoru

Motor QJ2R

Kompletní recenze motoru QJ2R: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 198 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
213 g/km
Ø CO₂
175 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1G· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 169 kg· Produkce 2012-2016· Ø stáří provozovaných vozidel 11,9 roku (medián 12 let)· Pořadí popularity #1381· Pořadí spolehlivosti #1505 z 2 382
Evidováno
1 223
V provozu
916
Způsobilost na STK
93,5 %
STK kontrol
6 761

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 6 761 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

QJ2R je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 223 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 198 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2012–2016.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let91,2 %602 kontrol
Stáří 4–7 let95,4 %3 725 kontrol
Stáří 8–12 let92,6 %4 590 kontrol
Stáří 13+ let90,7 %313 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,2 %3 843 kontrol
100 000–200 000 km94,2 %3 731 kontrol
200 000–300 000 km90,1 %1 366 kontrol
Nad 300 000 km96,4 %225 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 6 761 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Obtěžování okolí227× (31,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení138× (18,8 %)
Identifikace vozidla120× (16,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku73× (10,0 %)
Brzdové zařízení68× (9,3 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P246316×U041815×P042F6×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor QJ2R

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
76×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
64×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
28×
B
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8
24×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
19×
B
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
15×

Vozidla s motorem QJ2R

Značka a modelPočet
Ford Ranger1 210
Ford Ranger Dk Xl3
Ford Ranger Dk Limited/110kw2
Ford Ranger Dk Xlt2
Ford Ranger Dk Xlt/110kw2
Ford Ford Ranger1
Ford Ranger 2,21
Ford Ranger Xl1
Ford Zamarbu Ranger V131

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru QJ2R podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Ranger93,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód QJ2R nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Ranger (2012–2017): 1 210 kusů
  • Ford Ranger DK XL (2014): 3 kusy
  • Ford Ranger DK Limited/110kw: 2 kusy
  • Ford Ranger DK Xlt (2014): 2 kusy
  • Ford Ranger DK Xlt/110kw: 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 319 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2015 (151 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 904 vozidel s tímto motorem.

2015
2011 (1)2017 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj151 vozidel
Ústecký kraj151 vozidel
Jihomoravský kraj87 vozidel
Moravskoslezský kraj81 vozidel
Jihočeský kraj77 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem QJ2R podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod62 577 km
  • medián114 834 km
  • čtvrtina prohlídek nad175 863 km

Z 9 548 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20124454,5 %
20133663,9 %
20146737,3 %
201515116,6 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem QJ2R

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.