Kód motoru

Motor PTC CDY KAT

Kompletní recenze motoru PTC CDY KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 33 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
33 kW
Výkon (45 k)
~954 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
150 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 786 kg· Produkce 1992-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 31,4 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2890
Evidováno
334
V provozu
29
Způsobilost na STK
94,1 %
STK kontrol
1 290

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 1 290 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

PTC CDY KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 334 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Peugeot.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 954 cm³ a výkonu 33 kW (44 HP). Vyráběl se v letech 1992–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let23 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let87,2 %265 kontrol
Stáří 13+ let91,0 %1 030 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km92,4 %225 kontrol
100 000–200 000 km89,5 %1 129 kontrol
200 000–300 000 km91,5 %106 kontrol
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 290 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav16× (28,1 %)
Brzdové zařízení15× (26,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15× (26,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku6× (10,5 %)
Obtěžování okolí5× (8,8 %)

Nejčastější závady STK pro motor PTC CDY KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
3×

Vozidla s motorem PTC CDY KAT

Značka a modelPočet
Peugeot 106318
Peugeot 106 1.0 Xr3
Peugeot 106 Xr2
Peugeot 106 1c1
Peugeot Peugeot 106 Xr1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru PTC CDY KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 10694,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód PTC CDY KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 106 (1991–2001): 318 kusů
  • Peugeot 106 1.0 XR (1993–1995): 3 kusy
  • Peugeot 106 XR (1992–1996): 2 kusy
  • Peugeot 106 1c (1996): 1 kus
  • Peugeot Peugeot 106 XR (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 334 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (114 vozidel).

1994
1991 (1)2001 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj45 vozidel
Královéhradecký kraj35 vozidel
Plzeňský kraj34 vozidel
Ústecký kraj32 vozidel
Pardubický kraj24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem PTC CDY KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod106 902 km
  • medián126 044 km
  • čtvrtina prohlídek nad145 252 km

Z 72 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19922060,0 %
19935154,9 %
199411459,6 %
199510168,3 %
19964477,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem PTC CDY KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.