Kód motoru

Motor OPEL 1.8

Kompletní recenze motoru OPEL 1.8: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 796 cm³
Objem
7,3 l/100 km
Ø spotřeba
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 092 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 36,8 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #1976· Pořadí spolehlivosti #1105 z 2 382
Evidováno
706
V provozu
90
Způsobilost na STK
94,6 %
STK kontrol
1 885

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 885 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

OPEL 1.8 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 706 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 796 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let81,0 %126 kontrol
Stáří 13+ let87,1 %635 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km91,3 %368 kontrol
200 000–300 000 km83,0 %365 kontrol
Nad 300 000 km38 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 885 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení11× (47,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (17,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (13,0 %)
Identifikace vozidla2× (8,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (8,7 %)

Nejčastější závady STK pro motor OPEL 1.8

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
2×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×

Vozidla s motorem OPEL 1.8

Značka a modelPočet
Opel Vectra494
Opel Astra116
Opel Kadett36
Opel Kadett Caravan27
Opel Omega18
Opel Ascona5
Opel Vectra 1.8 I2
Opel Vectra 1.8 I Cl2
Opel Ascona 1.8 I1
Opel Astra Caravan1
Opel Rekord1
Opel Vectra 1.8 16v1
Opel Vectra 1.8i GLS1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru OPEL 1.8 podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Vectra93,8 %
Opel Ascona96,1 %
Opel Astra91,5 %
Opel Kadett98,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód OPEL 1.8 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Vectra (1990–1999): 494 kusů
  • Opel Astra (1991–1997): 116 kusů
  • Opel Kadett (1990–1994): 36 kusů
  • Opel Kadett Caravan (1990–1992): 27 kusů
  • Opel Omega (1990–1994): 18 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 698 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (196 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 8 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (95)1999 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj38 vozidel
Jihomoravský kraj35 vozidel
Moravskoslezský kraj28 vozidel
Ústecký kraj28 vozidel
Kraj Vysočina27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem OPEL 1.8 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod203 984 km
  • medián223 540 km
  • čtvrtina prohlídek nad276 320 km

Z 31 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19909551,6 %
199119659,2 %
199218150,3 %
199311544,3 %
19946728,4 %
19953644,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem OPEL 1.8

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.