Kód motoru

Motor NGA KAT

Kompletní recenze motoru NGA KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 100 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~1 988 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
204 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 296 kg· Produkce 1993-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 32 let (medián 33 let)· Pořadí popularity #2631
Evidováno
414
V provozu
43
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
973

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 973 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

NGA KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 414 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 988 cm³ a výkonu 100 kW (136 HP). Vyráběl se v letech 1993–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let22 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let87,9 %182 kontrol
Stáří 13+ let88,7 %443 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km21 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,5 %368 kontrol
200 000–300 000 km90,9 %317 kontrol
Nad 300 000 km36 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 973 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8× (44,4 %)
Brzdové zařízení5× (27,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (11,1 %)
Jiné vybavení1× (5,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku1× (5,6 %)

Vozidla s motorem NGA KAT

Značka a modelPočet
Ford Mondeo 2.0 I210
Ford Mondeo191
Ford Mondeo 2.0i3
Ford Mondeo 2,02
Ford Mondeo 2.0 I 16v Ghia2
Ford Mondeo 2.0i 16v2
Ford Mondeo 2.0 16v1
Ford Mondeo 2.0 I Glx1
Ford Mondeo 2.0 Wagon1
Ford Mondeo Wagon 2.01

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru NGA KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Mondeo94,4 %
Ford Mondeo 2.0 I93,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód NGA KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Mondeo 2.0 I (1993–2000): 210 kusů
  • Ford Mondeo (1993–1999): 191 kusů
  • Ford Mondeo 2.0i (1993–1995): 3 kusy
  • Ford Mondeo 2,0 (1995–1997): 2 kusy
  • Ford Mondeo 2.0 I 16v Ghia (1993–1996): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 414 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (195 vozidel).

1993
1993 (195)2000 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj38 vozidel
Středočeský kraj30 vozidel
Hlavní město Praha22 vozidel
Moravskoslezský kraj22 vozidel
Jihočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem NGA KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod151 910 km
  • medián169 461 km
  • čtvrtina prohlídek nad210 882 km

Z 36 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199319553,8 %
19949358,1 %
19955671,4 %
19963187,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem NGA KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.