Kód motoru

Motor NGA

Kompletní recenze motoru NGA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 96 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
96 kW
Výkon (131 k)
~1 988 cm³
Objem
8,3 l/100 km
Ø spotřeba
171 g/km
Ø CO₂
200 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 403 kg· Produkce 1993-2001· Ø stáří provozovaných vozidel 29,9 roku (medián 30 let)· Pořadí popularity #2138· Pořadí spolehlivosti #1763 z 2 382
Evidováno
624
V provozu
108
Způsobilost na STK
92,7 %
STK kontrol
2 531

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 2 531 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

NGA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 624 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 988 cm³ a výkonu 96 kW (130 HP). Vyráběl se v letech 1993–2001.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let16 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let58 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,5 %343 kontrol
Stáří 13+ let89,0 %1 842 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km77 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,9 %1 214 kontrol
200 000–300 000 km89,0 %920 kontrol
Nad 300 000 km88,7 %115 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 531 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení37× (24,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení31× (20,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku24× (15,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav23× (15,0 %)
Obtěžování okolí19× (12,4 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor NGA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
6×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
5×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
5×

Vozidla s motorem NGA

Značka a modelPočet
Ford Mondeo414
Ford Mondeo 2.0 I164
Ford Mondeo 2,06
Ford Mondeo 2.0 16v6
Ford Mondeo 2.04
Ford Ford Mondeo 2.03
Ford Mondeo 2.0i3
Ford Mondeo Combi3
Ford Mondeo Wagon2
Ford Ford Mondeo1
Ford Mondeo 2,0i1
Ford Mondeo 2.0 16v Wagon1
Ford Mondeo 2.0 Ghia1
Ford Mondeo 2.0 Ghia 4x41
Ford Mondeo 2.0 I Glx1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru NGA podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Mondeo93,0 %
Ford Mondeo 2.0 I93,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód NGA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Mondeo (1993–2007): 414 kusů
  • Ford Mondeo 2.0 I (1993–2004): 164 kusů
  • Ford Mondeo 2,0 (1993–1998): 6 kusů
  • Ford Mondeo 2.0 16v (1993–1998): 6 kusů
  • Ford Mondeo 2.0 (1994–1997): 4 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 596 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (120 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 28 vozidel s tímto motorem.

1997
1993 (89)2007 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj85 vozidel
Jihomoravský kraj84 vozidel
Hlavní město Praha58 vozidel
Ústecký kraj35 vozidel
Moravskoslezský kraj33 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem NGA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod159 564 km
  • medián196 128 km
  • čtvrtina prohlídek nad238 228 km

Z 13 996 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19938971,9 %
19946880,9 %
19959488,3 %
199610696,2 %
199712090,8 %
19988389,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem NGA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.