Kód motoru

Motor N9C KAT

Kompletní recenze motoru N9C KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 997 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
188 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 180 kg· Produkce 1990-1993· Ø stáří provozovaných vozidel 36 let (medián 36 let)· Pořadí popularity #2492
Evidováno
467
V provozu
94
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
1 465

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 465 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

N9C KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 467 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 1990–1993.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 4–7 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let74 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let87,4 %348 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km87,6 %314 kontrol
100 000–200 000 km96 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km33 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 465 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (23,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5× (23,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (19,0 %)
Obtěžování okolí3× (14,3 %)
Brzdové zařízení2× (9,5 %)

Vozidla s motorem N9C KAT

Značka a modelPočet
Ford Sierra 2.0 I310
Ford Sierra147
Ford Ford Sierra GL2
Ford Siera 2.0 I2
Ford Sierra 2.0 I Cl2
Ford Ford Siera1
Ford Ford Sierra 2.0 I1
Ford Sierra 2.0 I GL1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru N9C KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Sierra 2.0 I94,8 %
Ford Sierra93,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód N9C KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Sierra 2.0 I (1990–1997): 310 kusů
  • Ford Sierra (1990–1998): 147 kusů
  • Ford Ford Sierra GL (1992): 2 kusy
  • Ford Siera 2.0 I (1991): 2 kusy
  • Ford Sierra 2.0 I CL (1990–1992): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 462 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (189 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 5 vozidel s tímto motorem.

1992
1990 (146)1998 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj35 vozidel
Hlavní město Praha28 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem N9C KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod9 368 km
  • medián32 493 km
  • čtvrtina prohlídek nad64 858 km

Z 59 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199014667,1 %
199111060,0 %
199218960,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem N9C KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.