Kód motoru

Motor N9 KAT

Kompletní recenze motoru N9 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 998 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
189 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 213 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 35,3 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #1415· Pořadí spolehlivosti #987 z 2 382
Evidováno
1 188
V provozu
193
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
2 374

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 2 374 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 33,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

N9 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 188 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 998 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let11 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,1 %101 kontrol
Stáří 13+ let90,8 %545 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km91,1 %394 kontrol
100 000–200 000 km89,9 %248 kontrol
200 000–300 000 km89,8 %108 kontrol
Nad 300 000 km17 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 374 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení7× (33,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (19,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (9,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (9,5 %)
Výhledy2× (9,5 %)

Vozidla s motorem N9 KAT

Značka a modelPočet
Ford Sierra 2.0 I566
Ford Scorpio314
Ford Sierra290
Ford Ford Siera3
Ford Scorpio 2.02
Ford Scorpio 2.0i2
Ford Siera2
Ford Siera 2.0 I2
Ford Siera 2.01
Ford Sierra 2.0 Clx1
Ford Sierra 2.0 I Clx1
Ford Sierra 2.0i Clx1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru N9 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Sierra 2.0 I95,3 %
Ford Sierra94,3 %
Ford Scorpio95,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód N9 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Sierra 2.0 I (1990–1999): 566 kusů
  • Ford Scorpio (1990–1996): 314 kusů
  • Ford Sierra (1990–1996): 290 kusů
  • Ford Ford Siera (1991): 3 kusy
  • Ford Scorpio 2.0 (1990–1994): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 185 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (517 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 3 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (517)1999 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha56 vozidel
Středočeský kraj55 vozidel
Pardubický kraj29 vozidel
Jihomoravský kraj28 vozidel
Plzeňský kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem N9 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod33 975 km
  • medián67 323 km
  • čtvrtina prohlídek nad76 544 km

Z 53 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199051766,7 %
199137761,0 %
199220262,4 %
19933577,1 %
19942281,8 %
19952378,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem N9 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.