Kód motoru

Motor MH

Kompletní recenze motoru MH: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 107 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

EL
Palivo
107 kW
Výkon (146 k)
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
183 g/km
Ø CO₂
140 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 719 kg· Produkce 2020-2023· Ø stáří provozovaných vozidel 6 let (medián 5 let)· Pořadí popularity #2307· Pořadí spolehlivosti #164 z 2 382
Evidováno
546
V provozu
539
Způsobilost na STK
98,6 %
STK kontrol
1 395

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 1 395 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

MH je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 546 vozidel s tímto kódem - u značek Mazda a Volkswagen.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,7 %368 kontrol
Stáří 4–7 let98,3 %475 kontrol
Stáří 8–12 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 13+ let89,5 %153 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,6 %845 kontrol
100 000–200 000 km62 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km51 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km17 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 395 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6× (23,1 %)
Brzdové zařízení5× (19,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (19,2 %)
Identifikace vozidla3× (11,5 %)
Výhledy3× (11,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor MH

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem MH

Značka a modelPočet
Mazda MX-30371
Mazda Mazda MX-30173
Volkswagen Golf1
Volkswagen Golf 191

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru MH podle modelu.

Značka a modelSTK
Mazda MX-3099,2 %
Mazda Mazda MX-3099,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód MH nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Mazda MX-30 (2000–2023): 371 kusů
  • Mazda Mazda MX-30 (2020–2024): 173 kusů
  • Volkswagen Golf: 1 kus
  • Volkswagen Golf 19 (1991): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 179 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2020 (67 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 367 vozidel s tímto motorem.

2020
1991 (1)2024 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha99 vozidel
Středočeský kraj70 vozidel
Kraj Vysočina65 vozidel
Moravskoslezský kraj61 vozidel
Ústecký kraj44 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem MH podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod15 831 km
  • medián31 131 km
  • čtvrtina prohlídek nad57 407 km

Z 998 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20206761,2 %
20214983,7 %
20223086,7 %
20232875,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem MH

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.