Kód motoru

Motor GA16

Kompletní recenze motoru GA16: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 597 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
197 g/km
Ø CO₂
172 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 154 kg· Produkce 1990-2000· Ø stáří provozovaných vozidel 33,2 roku (medián 34 let)· Pořadí popularity #2030· Pořadí spolehlivosti #2210 z 2 382
Evidováno
678
V provozu
91
Způsobilost na STK
90,9 %
STK kontrol
2 365

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 2 365 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

GA16 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 678 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Nissan.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 597 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1990–2000.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let11 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let23 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,4 %264 kontrol
Stáří 13+ let87,6 %1 630 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km89,3 %112 kontrol
100 000–200 000 km87,7 %1 320 kontrol
200 000–300 000 km87,6 %573 kontrol
Nad 300 000 km30 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 365 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 90,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení38× (25,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení31× (20,9 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku29× (19,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav17× (11,5 %)
Výhledy11× (7,4 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 665 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor GA16

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
10×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
6×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
4×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
4×

Vozidla s motorem GA16

Značka a modelPočet
Nissan Primera 1.6165
Nissan Sunny161
Nissan Primera154
Nissan Serena52
Nissan 100 Nx35
Nissan Almera17
Nissan Almera 1.6 Slx14
Nissan Sunny 1.6 4wd11
Nissan Almera 1.6 Sr9
Nissan Serena 1.66
Nissan Primera Wagon4
Nissan Sentra4
Nissan Sunny 1.64
Nissan Sunny 1.6 Lx4
Nissan Primera 1.6 Lx3

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru GA16 podle modelu.

Značka a modelSTK
Nissan Primera90,8 %
Nissan Sunny93,1 %
Nissan Primera 1.692,9 %
Nissan Serena87,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód GA16 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Nissan Primera 1.6 (1990–1998): 165 kusů
  • Nissan Sunny (1990–2001): 161 kusů
  • Nissan Primera (1990–2000): 154 kusů
  • Nissan Serena (1995–2000): 52 kusů
  • Nissan 100 NX (1990–2007): 35 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 651 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (121 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 27 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (107)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj59 vozidel
Jihomoravský kraj52 vozidel
Ústecký kraj47 vozidel
Jihočeský kraj43 vozidel
Královéhradecký kraj35 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem GA16 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod143 997 km
  • medián176 567 km
  • čtvrtina prohlídek nad212 364 km

Z 10 661 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199010764,5 %
199112160,3 %
19927862,8 %
19936046,7 %
19946070,0 %
19955678,6 %
19966385,7 %
19974295,2 %
199829100,0 %
199921100,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem GA16

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.