Kód motoru

Motor G16E

Kompletní recenze motoru G16E: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 192 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
192 kW
Výkon (261 k)
~1 618 cm³
Objem
8,4 l/100 km
Ø spotřeba
190 g/km
Ø CO₂
230 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 360 kg· Produkce 2020-2025· Ø stáří provozovaných vozidel 3,3 roku (medián 3 roky)· Pořadí popularity #1914· Pořadí spolehlivosti #222 z 2 382
Evidováno
745
V provozu
666
Způsobilost na STK
98,3 %
STK kontrol
1 569

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 1 569 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G16E je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 745 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Toyota.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 618 cm³ a výkonu 192 kW (261 HP). Vyráběl se v letech 2020–2025.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,6 %571 kontrol
Stáří 4–7 let97,1 %552 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,0 %869 kontrol
100 000–200 000 km6 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 569 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení23× (39,7 %)
Identifikace vozidla12× (20,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8× (13,8 %)
Výhledy6× (10,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (8,6 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 276 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor G16E

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×

Vozidla s motorem G16E

Značka a modelPočet
Toyota Gr Yaris713
Toyota Toyota Gr Yaris20
Toyota Gr Corolla4
Toyota Corolla2
Toyota Corolla Gr2
Toyota Yaris2
Toyota Corolla Gr1
Toyota Toyota Gr Yaris1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G16E podle modelu.

Značka a modelSTK
Toyota GR Yaris98,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G16E nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Toyota GR Yaris (2020–2025): 713 kusů
  • Toyota Toyota GR Yaris (2021): 20 kusů
  • Toyota GR Corolla: 4 kusy
  • Toyota Corolla: 2 kusy
  • Toyota Corolla GR: 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 265 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2024 (102 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 480 vozidel s tímto motorem.

2024
2020 (13)2025 (8)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha144 vozidel
Středočeský kraj65 vozidel
Zlínský kraj55 vozidel
Jihomoravský kraj47 vozidel
Moravskoslezský kraj40 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G16E podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod6 385 km
  • medián16 409 km
  • čtvrtina prohlídek nad30 552 km

Z 978 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20218726,4 %
20223855,3 %
20241024,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G16E

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.