Kód motoru

Motor FORD SIERRA 2.0 I CLX

Kompletní recenze motoru FORD SIERRA 2.0 I CLX: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 994 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 130 kg· Produkce 1990-1992· Ø stáří provozovaných vozidel 37 let (medián 36 let)· Pořadí popularity #1644· Pořadí spolehlivosti #828 z 2 382
Evidováno
934
V provozu
143
Způsobilost na STK
95,6 %
STK kontrol
2 456

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 2 456 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

FORD SIERRA 2.0 I CLX je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 934 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 994 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 1990–1992.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let83 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let88,4 %302 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,1 %311 kontrol
100 000–200 000 km94,1 %101 kontrol
200 000–300 000 km42 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km2 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 456 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení1× (33,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (33,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku1× (33,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor FORD SIERRA 2.0 I CLX

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Palivová nádrž je poškozená tak, zeje zjevně netěsná.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.1.1
1×

Vozidla s motorem FORD SIERRA 2.0 I CLX

Značka a modelPočet
Ford Sierra 2.0 I882
Ford Sierra39
Ford Sierra 2.0 I Clx4
Ford Ford Siera1
Ford Siera 2.0 I1
Ford Sierra 2.01
Ford Sierra 2.0 Clx1
Ford Sierra Clx1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru FORD SIERRA 2.0 I CLX podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Sierra 2.0 I95,8 %
Ford Sierra92,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód FORD SIERRA 2.0 I CLX nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Sierra 2.0 I (1990–1998): 882 kusů
  • Ford Sierra (1990–1992): 39 kusů
  • Ford Sierra 2.0 I Clx (1990–1991): 4 kusy
  • Ford Ford Siera (1990): 1 kus
  • Ford Siera 2.0 I (1992): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 929 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (431 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 5 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (431)1998 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj36 vozidel
Jihomoravský kraj33 vozidel
Hlavní město Praha32 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem FORD SIERRA 2.0 I CLX podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199043162,9 %
199136065,3 %
199212563,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem FORD SIERRA 2.0 I CLX

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.