Kód motoru

Motor FORD SIERRA 2.0

Kompletní recenze motoru FORD SIERRA 2.0: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 954 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
184 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 091 kg· Produkce 1990-1994· Ø stáří provozovaných vozidel 39 let (medián 39 let)· Pořadí popularity #2768
Evidováno
368
V provozu
63
Způsobilost na STK
95,4 %
STK kontrol
4 576

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 4 576 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

FORD SIERRA 2.0 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 368 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 954 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 1990–1994.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let11 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let79 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let90,2 %813 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,7 %612 kontrol
100 000–200 000 km92,1 %176 kontrol
200 000–300 000 km55 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km7 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 576 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku4× (36,4 %)
Brzdové zařízení3× (27,3 %)
Identifikace vozidla1× (9,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (9,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (9,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor FORD SIERRA 2.0

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
B
Palivové potrubí / hadice je netěsné nebo poškozené nebo zjevná koroze palivového potrubí / spojovacích prvků (spon) má vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.2
1×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
1×
B
Nebezpečná úprava kabiny, karosérie nebo nástavby, která ovlivňuje provozní vlastnosti vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.5.3
1×

Vozidla s motorem FORD SIERRA 2.0

Značka a modelPočet
Ford Sierra201
Ford Sierra 2.0 I150
Ford Siera3
Ford Sierra 2.02
Ford Sierra 2.0 I Clx2
Ford Ford Siera1
Ford Siera 2.01
Ford Siera 2.0 I1
Ford Sierra 2.0 I Lx1
Ford Sierra 2.0 Lx1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru FORD SIERRA 2.0 podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Sierra95,0 %
Ford Sierra 2.0 I96,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód FORD SIERRA 2.0 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Sierra (1990–1998): 201 kusů
  • Ford Sierra 2.0 I (1990–1998): 150 kusů
  • Ford Siera: 3 kusy
  • Ford Sierra 2.0 (1991): 2 kusy
  • Ford Sierra 2.0 I Clx (1990): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 316 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (131 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 52 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (131)1998 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj60 vozidel
Hlavní město Praha38 vozidel
Plzeňský kraj37 vozidel
Jihomoravský kraj35 vozidel
Moravskoslezský kraj31 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem FORD SIERRA 2.0 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod24 488 km
  • medián49 524 km
  • čtvrtina prohlídek nad67 935 km

Z 49 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199013163,4 %
19918667,4 %
19928257,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem FORD SIERRA 2.0

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.