Kód motoru

Motor F4 B

Kompletní recenze motoru F4 B: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 391 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
171 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 328 kg· Produkce 1991-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 29,9 roku (medián 30 let)· Pořadí popularity #2689
Evidováno
394
V provozu
45
Způsobilost na STK
93,3 %
STK kontrol
993

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 993 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F4 B je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 394 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 391 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1991–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let16 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let30 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let99 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,7 %839 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km87,2 %728 kontrol
100 000–200 000 km84,0 %244 kontrol
200 000–300 000 km14 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 993 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení4× (33,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (25,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (16,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (16,7 %)
Obtěžování okolí1× (8,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor F4 B

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
1×
B
Výfukový systém zjevně netěsný.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.2
1×

Vozidla s motorem F4 B

Značka a modelPočet
Ford Escort382
Ford Escort 1.45
Ford Escort 1.4 I3
Ford Escort 1.4i1
Ford Escort 1.6 I1
Ford Escort 16v1
Ford Escort Aal F4b1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F4 B podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Escort93,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F4 B nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Escort (1990–2006): 382 kusů
  • Ford Escort 1.4 (1991–1996): 5 kusů
  • Ford Escort 1.4 I (1995–1998): 3 kusy
  • Ford Escort 1.4i (1995): 1 kus
  • Ford Escort 1.6 I (1995): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 394 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1996 (135 vozidel).

1996
1990 (2)2006 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj62 vozidel
Středočeský kraj52 vozidel
Jihočeský kraj27 vozidel
Jihomoravský kraj26 vozidel
Plzeňský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F4 B podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod33 846 km
  • medián67 712 km
  • čtvrtina prohlídek nad108 048 km

Z 55 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19942596,0 %
199510493,3 %
199613597,0 %
19978098,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F4 B

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.