Kód motoru

Motor DCP

Kompletní recenze motoru DCP: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 210 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
210 kW
Výkon (286 k)
~2 967 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
159 g/km
Ø CO₂
243 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 869 kg· Produkce 2018-2020· Ø stáří provozovaných vozidel 7,1 roku (medián 7 let)· Pořadí popularity #2628
Evidováno
416
V provozu
390
Způsobilost na STK
98,5 %
STK kontrol
1 486

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 1 486 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DCP je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 416 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Audi.

Jedná se o dieselový šestiválec o objemu 2 967 cm³ a výkonu 210 kW (285 HP). Vyráběl se v letech 2018–2020.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,1 %256 kontrol
Stáří 4–7 let98,6 %1 468 kontrol
Stáří 8–12 let99,0 %202 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,6 %930 kontrol
100 000–200 000 km98,7 %852 kontrol
200 000–300 000 km98,5 %132 kontrol
Nad 300 000 km7 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 486 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12× (44,4 %)
Identifikace vozidla8× (29,6 %)
Výhledy4× (14,8 %)
Brzdové zařízení2× (7,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku1× (3,7 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,3 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 707 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor DCP

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×

Vozidla s motorem DCP

Značka a modelPočet
Audi Q5188
Audi A5 Sportback111
Audi A4 Avant66
Audi A4 Allroad quattro23
Audi A4 Limousine12
Audi A5 Cabriolet7
Audi A5 Coup-6
Audi A5 Coupé2
Audi A41

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DCP podle modelu.

Značka a modelSTK
Audi Q598,4 %
Audi A5 Sportback98,6 %
Audi A4 Avant97,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DCP nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Audi Q5 (2018–2020): 188 kusů
  • Audi A5 Sportback (2017–2020): 111 kusů
  • Audi A4 Avant (2019–2020): 66 kusů
  • Audi A4 Allroad Quattro (2019–2020): 23 kusů
  • Audi A4 Limousine (2020): 12 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 128 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2018 (49 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 288 vozidel s tímto motorem.

2018
2017 (2)2020 (38)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha88 vozidel
Středočeský kraj55 vozidel
Jihomoravský kraj53 vozidel
Moravskoslezský kraj30 vozidel
Plzeňský kraj27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DCP podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod64 461 km
  • medián102 058 km
  • čtvrtina prohlídek nad148 406 km

Z 1 874 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20184946,9 %
20193959,0 %
20203850,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DCP

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.