Kód motoru

Motor D4204T4

Kompletní recenze motoru D4204T4: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 969 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
123 g/km
Ø CO₂
194 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 766 kg· Produkce 2015-2020· Ø stáří provozovaných vozidel 9,2 roku (medián 9 let)· Pořadí popularity #1941· Pořadí spolehlivosti #281 z 2 382
Evidováno
729
V provozu
686
Způsobilost na STK
98,0 %
STK kontrol
3 158

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 3 158 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

D4204T4 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 729 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Volvo.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 969 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2015–2020.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,4 %376 kontrol
Stáří 4–7 let98,6 %2 657 kontrol
Stáří 8–12 let97,6 %1 449 kontrol
Stáří 13+ let9 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,2 %1 738 kontrol
100 000–200 000 km98,4 %2 224 kontrol
200 000–300 000 km97,5 %480 kontrol
Nad 300 000 km36 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 158 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18× (24,0 %)
Identifikace vozidla17× (22,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12× (16,0 %)
Obtěžování okolí11× (14,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku8× (10,7 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru D4204T4 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,6×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,6 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor D4204T4

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
5×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Vozidla s motorem D4204T4

Značka a modelPočet
Volvo XC60442
Volvo V60 Cross Country89
Volvo XC60 D3 Drive-E62
Volvo V6048
Volvo V9040
Volvo XC60 D4 Drive-E26
Volvo Xc 608
Volvo V60 Cross Country D4 Drive-E4
Volvo S60 Cross Country3
Volvo V50 2.0d1
Volvo V60 Cross Coutry1
Volvo V60 Van1
Volvo Xc 60 D1
Volvo Xc 60 D3 Drive-E1
Volvo XC60 D1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru D4204T4 podle modelu.

Značka a modelSTK
Volvo Xc6097,9 %
Volvo V60 Cross Country98,3 %
Volvo Xc60 D3 Drive-E97,5 %
Volvo V9097,9 %
Volvo Xc60 D4 Drive-E98,8 %
Volvo V6097,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód D4204T4 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Volvo Xc60 (2015–2020): 442 kusů
  • Volvo V60 Cross Country (2015–2021): 89 kusů
  • Volvo Xc60 D3 Drive-E (2015–2017): 62 kusů
  • Volvo V60 (2019–2020): 48 kusů
  • Volvo V90 (2017–2020): 40 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 198 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2016 (61 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 531 vozidel s tímto motorem.

2016
2005 (1)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha138 vozidel
Středočeský kraj123 vozidel
Jihomoravský kraj120 vozidel
Moravskoslezský kraj58 vozidel
Ústecký kraj40 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem D4204T4 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod80 050 km
  • medián117 430 km
  • čtvrtina prohlídek nad162 704 km

Z 4 501 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20152657,7 %
20166178,7 %
20175164,7 %
20182391,3 %
20192378,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem D4204T4

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.