Kód motoru

Motor C20 NE

Kompletní recenze motoru C20 NE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 984 cm³
Objem
9,1 l/100 km
Ø spotřeba
185 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 1· Ø hmotnost 1 153 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 37,1 roku (medián 37,5 roku)· Pořadí popularity #3000
Evidováno
304
V provozu
69
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
2 200

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 2 200 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C20 NE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 304 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 984 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let8 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let63 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let90,1 %706 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km71 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,6 %502 kontrol
200 000–300 000 km87,3 %259 kontrol
Nad 300 000 km29 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 200 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení12× (24,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku11× (22,4 %)
Identifikace vozidla9× (18,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6× (12,2 %)
Výhledy4× (8,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor C20 NE

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
2×
B
Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí.
Jiné vybavení · kód 7.7.1
2×

Vozidla s motorem C20 NE

Značka a modelPočet
Opel Vectra142
Opel Kadett 2.058
Opel Omega 2.040
Opel Frontera Sport13
Opel Omega Caravan11
Opel Calibra10
Opel Omega8
Opel Frontera7
Opel Kadett4
Opel Vectra 2.0 I Cd2
Opel Calibra 2.0 I1
Opel Frontera Sport 2.0 I1
Opel Kadett 2.0 Gsi1
Opel Omega 2.0 I GL1
Opel Omega Caravan 2.01

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C20 NE podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Kadett 2.095,7 %
Opel Vectra93,8 %
Opel Omega 2.093,9 %
Opel Frontera Sport92,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C20 NE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Vectra (1990–1996): 142 kusů
  • Opel Kadett 2.0 (1990–1991): 58 kusů
  • Opel Omega 2.0 (1990–1996): 40 kusů
  • Opel Frontera Sport (1992–1996): 13 kusů
  • Opel Omega Caravan (1990–1994): 11 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 279 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (122 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 25 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (122)1996 (4)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Moravskoslezský kraj26 vozidel
Středočeský kraj24 vozidel
Královéhradecký kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C20 NE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod159 531 km
  • medián194 624 km
  • čtvrtina prohlídek nad235 285 km

Z 620 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199012264,8 %
19915451,9 %
19924660,9 %
19932661,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C20 NE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.