Kód motoru

Motor C18NE

Kompletní recenze motoru C18NE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 91 B
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 796 cm³
Objem
7,1 l/100 km
Ø spotřeba
182 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 040 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 36,4 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #1703· Pořadí spolehlivosti #1228 z 2 382
Evidováno
884
V provozu
127
Způsobilost na STK
94,2 %
STK kontrol
2 261

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 2 261 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C18NE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 884 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 796 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let81,3 %176 kontrol
Stáří 13+ let86,5 %704 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,4 %215 kontrol
100 000–200 000 km84,9 %490 kontrol
200 000–300 000 km84,3 %325 kontrol
Nad 300 000 km27 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 261 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12× (30,8 %)
Brzdové zařízení9× (23,1 %)
Identifikace vozidla5× (12,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (12,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (12,8 %)

Vozidla s motorem C18NE

Značka a modelPočet
Opel Vectra612
Opel Kadett216
Opel Kadett Caravan28
Opel Astra10
Opel Vectra 1.8 I4
Opel Ascona2
Opel Kadett 1.8i2
Opel Vectra 1.8i2
Opel Astra Caravan1
Opel Opel Vectra 1,8i 16v1
Opel Vectra 1,8 I GL1
Opel Vectra 1.8 16v1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C18NE podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Vectra94,0 %
Opel Kadett94,6 %
Opel Kadett Caravan95,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C18NE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Vectra (1990–1999): 612 kusů
  • Opel Kadett (1990–1999): 216 kusů
  • Opel Kadett Caravan (1990–1991): 28 kusů
  • Opel Astra (1991–1997): 10 kusů
  • Opel Vectra 1.8 I (1990–1993): 4 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 874 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (393 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 10 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (146)1999 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj46 vozidel
Moravskoslezský kraj45 vozidel
Pardubický kraj41 vozidel
Středočeský kraj41 vozidel
Plzeňský kraj37 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C18NE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod53 510 km
  • medián93 957 km
  • čtvrtina prohlídek nad162 854 km

Z 494 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199014656,8 %
199139359,3 %
199216656,6 %
19936654,5 %
19945068,0 %
19954362,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C18NE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.