Kód motoru

Motor C 16 NZ

Kompletní recenze motoru C 16 NZ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 587 cm³
Objem
7 l/100 km
Ø spotřeba
172 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 1· Ø hmotnost 988 kg· Produkce 1990-1994· Ø stáří provozovaných vozidel 37,1 roku (medián 38 let)· Pořadí popularity #2656
Evidováno
406
V provozu
53
Způsobilost na STK
95,4 %
STK kontrol
2 136

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 2 136 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C 16 NZ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 406 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 587 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1990–1994.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let86,2 %116 kontrol
Stáří 13+ let87,6 %595 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km87,4 %261 kontrol
100 000–200 000 km88,0 %359 kontrol
200 000–300 000 km87,2 %180 kontrol
Nad 300 000 km10 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 136 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení12× (46,2 %)
Identifikace vozidla4× (15,4 %)
Obtěžování okolí4× (15,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (11,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (3,8 %)

Nejčastější závady STK pro motor C 16 NZ

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
2×

Vozidla s motorem C 16 NZ

Značka a modelPočet
Opel Vectra 1.6175
Opel Kadett161
Opel Vectra29
Opel Astra16
Opel Vectra 1.6 I4
Opel Astra 1.6 I3
Opel Astra Caravan3
Opel Vectra 1.6 Gli2
Opel Vectra 1.6 I GL2
Opel 1.6i GLS 572r41
Opel Astra 1.61
Opel Astra 1.6i1
Opel Astra 1.6i-F-Caravan1
Opel Astra Caravan 1.61
Opel Astra Caravan Club1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C 16 NZ podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Kadett97,0 %
Opel Vectra 1.694,4 %
Opel Vectra92,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C 16 NZ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Vectra 1.6 (1990–2001): 175 kusů
  • Opel Kadett (1990–1991): 161 kusů
  • Opel Vectra (1990–1994): 29 kusů
  • Opel Astra (1992–1993): 16 kusů
  • Opel Vectra 1.6 I (1991–1992): 4 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 383 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (152 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 23 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (152)2001 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj35 vozidel
Ústecký kraj31 vozidel
Jihočeský kraj28 vozidel
Jihomoravský kraj27 vozidel
Moravskoslezský kraj27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C 16 NZ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod125 753 km
  • medián172 800 km
  • čtvrtina prohlídek nad211 630 km

Z 1 321 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199015253,3 %
199112059,2 %
19927549,3 %
19932365,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C 16 NZ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.