Kód motoru

Motor BP KAT.

Kompletní recenze motoru BP KAT.: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 78 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
78 kW
Výkon (106 k)
~1 840 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
187 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 052 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 34,9 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #2470
Evidováno
476
V provozu
69
Způsobilost na STK
94,2 %
STK kontrol
1 170

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 1 170 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

BP KAT. je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 476 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mazda.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 840 cm³ a výkonu 78 kW (106 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let84,4 %109 kontrol
Stáří 13+ let88,5 %606 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km30 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km86,1 %423 kontrol
200 000–300 000 km87,2 %313 kontrol
Nad 300 000 km24 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 170 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení3× (30,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (20,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (20,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (20,0 %)
Jiné vybavení1× (10,0 %)

Vozidla s motorem BP KAT.

Značka a modelPočet
Mazda 323 F415
Mazda 32347
Mazda Mazda 323 F 1.9i4
Mazda 323f2
Mazda 323 F 1.9 Glx1
Mazda 323 F 1.9.1
Mazda 323 Glx F 1.8i1
Mazda Mazda 3231
Mazda Mazda 323f1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru BP KAT. podle modelu.

Značka a modelSTK
Mazda 323 F94,3 %
Mazda 32394,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód BP KAT. nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Mazda 323 F (1990–2001): 415 kusů
  • Mazda 323 (1990–1994): 47 kusů
  • Mazda Mazda 323 F 1.9i (1990–1992): 4 kusy
  • Mazda 323f (1991): 2 kusy
  • Mazda 323 F 1.9 Glx (1990): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 475 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (203 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1990
1990 (203)2001 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihočeský kraj44 vozidel
Moravskoslezský kraj33 vozidel
Jihomoravský kraj29 vozidel
Kraj Vysočina24 vozidel
Středočeský kraj24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem BP KAT. podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod179 746 km
  • medián231 009 km
  • čtvrtina prohlídek nad270 881 km

Z 35 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199020353,7 %
199113957,6 %
19926451,6 %
19934146,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem BP KAT.

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.