Kód motoru

Motor BC2X

Kompletní recenze motoru BC2X: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 125 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
125 kW
Výkon (170 k)
~1 996 cm³
Objem
8,2 l/100 km
Ø spotřeba
216 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 317 kg· Produkce 2019-2023· Ø stáří provozovaných vozidel 4,5 roku (medián 4 roky)· Pořadí popularity #1544· Pořadí spolehlivosti #584 z 2 382
Evidováno
1 037
V provozu
947
Způsobilost na STK
96,6 %
STK kontrol
2 024

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 2 024 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

BC2X je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 037 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 996 cm³ a výkonu 125 kW (170 HP). Vyráběl se v letech 2019–2023.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,6 %296 kontrol
Stáří 4–7 let95,3 %1 481 kontrol
Stáří 13+ let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,1 %1 259 kontrol
100 000–200 000 km93,9 %379 kontrol
200 000–300 000 km39 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 024 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33× (25,2 %)
Identifikace vozidla26× (19,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav24× (18,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku17× (13,0 %)
Brzdové zařízení13× (9,9 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,9 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P246310×P246C6×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor BC2X

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
4×
B
Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.1.2
3×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
3×

Vozidla s motorem BC2X

Značka a modelPočet
Ford Ranger1 034
Ford Ranger Dk Xl1
Ford Ranger Xl1
Ford Ranger/ Comet1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru BC2X podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Ranger96,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód BC2X nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Ranger (2019–2024): 1 034 kusů
  • Ford Ranger DK XL: 1 kus
  • Ford Ranger XL: 1 kus
  • Ford Ranger/ Comet: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 312 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2021 (170 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 725 vozidel s tímto motorem.

2021
2019 (13)2024 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj134 vozidel
Ústecký kraj109 vozidel
Hlavní město Praha78 vozidel
Moravskoslezský kraj54 vozidel
Olomoucký kraj44 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem BC2X podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod40 368 km
  • medián66 665 km
  • čtvrtina prohlídek nad97 940 km

Z 1 874 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20206013,3 %
20211703,5 %
2022520,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem BC2X

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.