Kód motoru

Motor B420T

Kompletní recenze motoru B420T: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 220 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
220 kW
Výkon (299 k)
~1 969 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
194 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 052 kg· Produkce 2020-2024· Ø stáří provozovaných vozidel 4,1 roku (medián 4 roky)· Pořadí popularity #2662
Evidováno
404
V provozu
387
Způsobilost na STK
99,1 %
STK kontrol
872

Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 872 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

B420T je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 404 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Volvo.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 969 cm³ a výkonu 220 kW (299 HP). Vyráběl se v letech 2020–2024.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,1 %210 kontrol
Stáří 4–7 let98,9 %528 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,9 %550 kontrol
100 000–200 000 km97,8 %182 kontrol
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 872 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla7× (70,0 %)
Výhledy2× (20,0 %)
Obtěžování okolí1× (10,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor B420T

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
B
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
1×

Vozidla s motorem B420T

Značka a modelPočet
Volvo XC90240
Volvo V90 Cross Country80
Volvo XC6046
Volvo S9015
Volvo V9013
Volvo V609
Volvo XC90 T61

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru B420T podle modelu.

Značka a modelSTK
Volvo Xc9098,6 %
Volvo V90 Cross Country100,0 %
Volvo Xc60100,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód B420T nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Volvo Xc90 (2020–2024): 240 kusů
  • Volvo V90 Cross Country (2020–2024): 80 kusů
  • Volvo Xc60 (2020–2022): 46 kusů
  • Volvo S90 (2020–2021): 15 kusů
  • Volvo V90 (2021–2024): 13 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 140 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2021 (41 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 264 vozidel s tímto motorem.

2021
2020 (31)2024 (15)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha127 vozidel
Středočeský kraj40 vozidel
Jihomoravský kraj30 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem B420T podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod40 274 km
  • medián69 371 km
  • čtvrtina prohlídek nad98 679 km

Z 735 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20203132,3 %
20214114,6 %
2022316,5 %
2023220,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem B420T

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.