Kód motoru

Motor 8140-43 S

Kompletní recenze motoru 8140-43 S: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 92 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~2 799 cm³
Objem
10,2 l/100 km
Ø spotřeba
294 g/km
Ø CO₂
123 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N2· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 2 913 kg· Produkce 1999-2005· Ø stáří provozovaných vozidel 24,1 roku (medián 25 let)· Pořadí popularity #2481
Evidováno
472
V provozu
195
Způsobilost na STK
86,0 %
STK kontrol
4 410

Způsobilé na 30 dnů 10,7 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 13,1 % bez plné způsobilosti, z 4 410 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

8140-43 S je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 472 vozidel s tímto kódem - napříč 4 značkami (Citroën, Fiat, Peugeot, …).

Jedná se o dieselový šestiválec o objemu 2 799 cm³ a výkonu 92 kW (125 HP). Vyráběl se v letech 1999–2005.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let14 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let79,5 %171 kontrol
Stáří 8–12 let84,7 %1 425 kontrol
Stáří 13+ let87,2 %3 380 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,1 %395 kontrol
100 000–200 000 km90,3 %940 kontrol
200 000–300 000 km87,6 %982 kontrol
Nad 300 000 km83,9 %2 715 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 410 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 86,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení363× (22,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku344× (21,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení324× (19,9 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav222× (13,6 %)
Obtěžování okolí106× (6,5 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 8140-43 S

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
75×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
51×
B
Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.2
38×
B
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
28×

Vozidla s motorem 8140-43 S

Značka a modelPočet
Renault Mascott267
Fiat Ducato34
Renault Mascott 130.6514
Citroën Jumper13
Renault Mascott 130.65 P12
Citroën Jumper 2.8 Hdi11
Citroën Jumper10
Fiat Dethleffs7
Peugeot Boxer7
Renault Mascott 130.65 P (52afa7)v6
Renault Mascott 130.355
Fiat Ducato 144
Renault Mascott 1304
Citroën Jumper 2.8 Hdi3
Citroën Jumper Hdi2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 8140-43 S podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Mascott83,6 %
Renault Mascott 130.65 P79,2 %
Renault Mascott 130.6583,3 %
Fiat Ducato95,7 %
Citroen Jumper85,7 %
Citroën Jumper90,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 8140-43 S nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Mascott (1999–2005): 267 kusů
  • Fiat Ducato (2001–2005): 34 kusů
  • Renault Mascott 130.65 (1999–2001): 14 kusů
  • Citroën Jumper (2002–2005): 13 kusů
  • Renault Mascott 130.65 P (1999–2001): 12 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 393 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2000 (137 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 79 vozidel s tímto motorem.

2000
1999 (54)2009 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj68 vozidel
Jihomoravský kraj43 vozidel
Moravskoslezský kraj43 vozidel
Plzeňský kraj39 vozidel
Hlavní město Praha32 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 8140-43 S podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod163 763 km
  • medián268 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad446 025 km

Z 4 057 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19995413,0 %
200013713,1 %
20019824,5 %
20023672,2 %
20033476,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 8140-43 S

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.