Kód motoru

Motor 280 A 1.000

Kompletní recenze motoru 280 A 1.000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 60 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
60 kW
Výkon (82 k)
~1 929 cm³
Objem
10,7 l/100 km
Ø spotřeba
222 g/km
Ø CO₂
124 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní Automobil Skříňový N1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 724 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 34,5 roku (medián 35 let)· Pořadí popularity #2872
Evidováno
339
V provozu
89
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
1 171

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 1 171 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

280 A 1.000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 339 vozidel s tímto kódem - napříč 3 značkami (Citroën, Fiat, Peugeot).

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 929 cm³ a výkonu 60 kW (81 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let8 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let34 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let92,0 %847 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km84 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km92,6 %421 kontrol
200 000–300 000 km89,4 %322 kontrol
Nad 300 000 km92,4 %118 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 171 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení18× (22,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav17× (20,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku13× (15,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12× (14,6 %)
Identifikace vozidla11× (13,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor 280 A 1.000

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
6×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
3×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Vozidla s motorem 280 A 1.000

Značka a modelPočet
Fiat Ducato103
Fiat Ducato 2.082
Fiat Ducato 1467
Fiat Ducato 1047
Citroën C5
Peugeot J53
Fiat Dethleffs2
Fiat Ducato 14 Td2
Citroën C 251
Fiat 290 Max11
Fiat Adriatic1
Fiat Ducato 1,9td1
Fiat Ducato 1.9 Tds1
Fiat Ducato 1.9td1
Fiat Ducato 10 Furgon1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 280 A 1.000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Ducato94,9 %
Fiat Ducato 1490,6 %
Fiat Ducato 2.096,0 %
Fiat Ducato 1093,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 280 A 1.000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Ducato (1990–1996): 103 kusů
  • Fiat Ducato 2.0 (1990–1994): 82 kusů
  • Fiat Ducato 14 (1990–1998): 67 kusů
  • Fiat Ducato 10 (1990–1997): 47 kusů
  • Citroën C (1992–1994): 5 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 325 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (84 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 14 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (63)1998 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 280 A 1.000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod147 109 km
  • medián188 054 km
  • čtvrtina prohlídek nad242 168 km

Z 488 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19906365,1 %
19918469,0 %
19926855,9 %
19936955,1 %
19942937,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 280 A 1.000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.