Kód motoru

Motor 263A8000

Kompletní recenze motoru 263A8000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 77 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
77 kW
Výkon (105 k)
~1 598 cm³
Objem
5,2 l/100 km
Ø spotřeba
137 g/km
Ø CO₂
166 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 530 kg· Produkce 2016-2019· Ø stáří provozovaných vozidel 8,1 roku (medián 8 let)· Pořadí popularity #1576· Pořadí spolehlivosti #917 z 2 382
Evidováno
1 001
V provozu
911
Způsobilost na STK
95,2 %
STK kontrol
4 151

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 4 151 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

263A8000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 001 vozidel s tímto kódem - u značek Fiat a Opel.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 598 cm³ a výkonu 77 kW (104 HP). Vyráběl se v letech 2016–2019.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let88,6 %385 kontrol
Stáří 4–7 let96,2 %4 075 kontrol
Stáří 8–12 let95,2 %1 073 kontrol
Stáří 13+ let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,1 %2 305 kontrol
100 000–200 000 km95,9 %2 243 kontrol
200 000–300 000 km95,2 %701 kontrol
Nad 300 000 km92,7 %191 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 151 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav82× (23,0 %)
Identifikace vozidla79× (22,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení70× (19,7 %)
Obtěžování okolí40× (11,2 %)
Brzdové zařízení35× (9,8 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,6 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P080549×P013045×P068524×P256312×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 263A8000

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
11×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
10×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
9×

Vozidla s motorem 263A8000

Značka a modelPočet
Fiat Dobló862
Opel Combo Van135
Fiat Fiat Doblo2
Fiat Dobló Cargo1
Fiat Fiat Doblo Enaire1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 263A8000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Dobló95,2 %
Opel Combo Van95,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 263A8000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Dobló (2015–2020): 862 kusů
  • Opel Combo Van (2016–2018): 135 kusů
  • Fiat Fiat Doblo (2018): 2 kusy
  • Fiat Dobló Cargo: 1 kus
  • Fiat Fiat Doblo Enaire (2017): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 302 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2018 (99 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 699 vozidel s tímto motorem.

2018
2015 (1)2020 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj155 vozidel
Jihomoravský kraj131 vozidel
Hlavní město Praha100 vozidel
Moravskoslezský kraj83 vozidel
Zlínský kraj68 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 263A8000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod71 374 km
  • medián113 618 km
  • čtvrtina prohlídek nad173 037 km

Z 5 481 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2017938,6 %
2018996,1 %
2019934,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 263A8000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.