Kód motoru

Motor 1CW6N KAT C2

Kompletní recenze motoru 1CW6N KAT C2: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 905 cm³
Objem
8,2 l/100 km
Ø spotřeba
195 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Ø hmotnost 1 048 kg· Produkce 1990-1992· Ø stáří provozovaných vozidel 35,7 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #2868
Evidováno
340
V provozu
50
Způsobilost na STK
96,6 %
STK kontrol
880

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 880 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

1CW6N KAT C2 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 340 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 905 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 1990–1992.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let94 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let87,4 %261 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km11 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,1 %201 kontrol
200 000–300 000 km89,8 %196 kontrol
Nad 300 000 km15 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 880 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení3× (60,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (40,0 %)

Vozidla s motorem 1CW6N KAT C2

Značka a modelPočet
Peugeot 405336
Peugeot Peugeot 405 2.0 Sri3
Peugeot 405 Sri1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 1CW6N KAT C2 podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 40596,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 1CW6N KAT C2 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 405 (1990–1997): 336 kusů
  • Peugeot Peugeot 405 2.0 Sri (1990–1991): 3 kusy
  • Peugeot 405 Sri (1991): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 337 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (157 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 3 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (128)1997 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj35 vozidel
Jihomoravský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 1CW6N KAT C2 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199012856,3 %
199115756,7 %
19924854,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 1CW6N KAT C2

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.