Kód motoru

Motor 176A8.000

Kompletní recenze motoru 176A8.000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 54 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
54 kW
Výkon (73 k)
~1 242 cm³
Objem
7 l/100 km
Ø spotřeba
170 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 970 kg· Produkce 1994-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 30,3 roku (medián 30 let)· Pořadí popularity #2529
Evidováno
456
V provozu
47
Způsobilost na STK
91,2 %
STK kontrol
2 344

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 2,8 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 2 344 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

176A8.000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 456 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 242 cm³ a výkonu 54 kW (73 HP). Vyráběl se v letech 1994–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let25 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let58 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let92,2 %154 kontrol
Stáří 13+ let88,8 %2 195 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km92,4 %197 kontrol
100 000–200 000 km89,2 %1 919 kontrol
200 000–300 000 km87,5 %312 kontrol
Nad 300 000 km15 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 344 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení82× (34,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku44× (18,6 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení41× (17,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav31× (13,1 %)
Obtěžování okolí19× (8,0 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 176A8.000

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
10×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
8×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
7×

Vozidla s motorem 176A8.000

Značka a modelPočet
Fiat Punto341
Fiat Punto 75 Sx40
Fiat Punto 75 Elx23
Fiat Punto 7515
Fiat Punto 75 S9
Fiat Punto Sx3
Fiat Punto Sx 753
Fiat Punto 1.32
Fiat Punto 75 El2
Fiat Punto 75elx2
Fiat Punto 852
Fiat Panda1
Fiat Punto 1.21
Fiat Punto 1.2 I1
Fiat Punto 1.3 I1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 176A8.000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Punto91,8 %
Fiat Punto 75 SX89,5 %
Fiat Punto 75 Elx90,4 %
Fiat Punto 7587,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 176A8.000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Punto (1993–2003): 341 kusů
  • Fiat Punto 75 SX (1994–2006): 40 kusů
  • Fiat Punto 75 Elx (1994–1998): 23 kusů
  • Fiat Punto 75 (1994–1997): 15 kusů
  • Fiat Punto 75 S (1994–1997): 9 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 444 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (127 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 12 vozidel s tímto motorem.

1995
1990 (1)2006 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj99 vozidel
Jihočeský kraj40 vozidel
Moravskoslezský kraj36 vozidel
Kraj Vysočina35 vozidel
Olomoucký kraj34 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 176A8.000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod123 916 km
  • medián149 363 km
  • čtvrtina prohlídek nad176 595 km

Z 9 897 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19947497,3 %
199512796,1 %
199612795,3 %
19978897,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 176A8.000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.