Kód motoru

Motor 156 C.046

Kompletní recenze motoru 156 C.046: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 37 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
37 kW
Výkon (50 k)
~1 108 cm³
Objem
7 l/100 km
Ø spotřeba
143 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 782 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 36,8 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #2875
Evidováno
338
V provozu
49
Způsobilost na STK
94,4 %
STK kontrol
805

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 805 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

156 C.046 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 338 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 108 cm³ a výkonu 37 kW (50 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let11 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let40 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let91,0 %510 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km91,8 %147 kontrol
100 000–200 000 km89,6 %386 kontrol
200 000–300 000 km31 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km19 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 805 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení7× (63,6 %)
Jiné vybavení1× (9,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (9,1 %)
Obtěžování okolí1× (9,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (9,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor 156 C.046

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

C
· kód 6041
1×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
1×

Vozidla s motorem 156 C.046

Značka a modelPočet
Fiat Uno253
Fiat Panda45
Fiat Panda 1.221
Fiat Uno 604
Fiat Panda Selecta3
Fiat Panda 1.12
Fiat Panda 4x42
Fiat Autobianchi1
Fiat Panda Selecta1
Fiat Panda 4x4 1100 Country Club1
Fiat Uno 1.21
Fiat Uno 1.2 I-E1
Fiat Uno 1.4 I-E1
Fiat Uno 60 S1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 156 C.046 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Uno93,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 156 C.046 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Uno (1990–2000): 253 kusů
  • Fiat Panda (1990–1996): 45 kusů
  • Fiat Panda 1.2 (1991–2001): 21 kusů
  • Fiat Uno 60 (1992): 4 kusy
  • Fiat Panda Selecta (1991–1994): 3 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 338 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (144 vozidel).

1992
1990 (19)2001 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj25 vozidel
Ústecký kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 156 C.046 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod103 178 km
  • medián126 328 km
  • čtvrtina prohlídek nad155 394 km

Z 286 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19916570,8 %
199214463,2 %
19938957,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 156 C.046

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.